5 نکته درباره یادگیری پیانو

یاد گرفتن پیانواز نکاتی مهمی  برخوردار است ، که در این مقاله قسمتی از آنها را برای شما بازگو کنیم.

یاد گرفتن پیانواز نکاتی مهمی  برخوردار است ، که در این مقاله قسمتی از آنها را برای شما بازگو کنیم.

1–  تلاش ، مهمتر از استعداد

لاکپشت و خرگوش

این روزها زیاد میشنویم که ، یاد گرفتن پیانو ( و شاید هر چیزی) به استعداد بستگی

دارد.اما خوشبختانه این تصور کاملا اشتباه است، امروزه ثابت شده است که افراد با

تلاش در آینده ای نزدیک از افراد با استعداد پیشی میگیرند و یاد گرفتن پیانو نیز در این پدیده مستثنی نیست. البته قطعا استعداد داشتن در هر چیز ، از نداشتن آن بهتر است  اما همیشه این جمله  مخترع مشهور ، تامس ادیسون را به یاد داشته باشید که: “استعداد 1% و تلاش  99%  از موفقیت است”:
آموزش آنلاین پیانو
تدریس آنلاین پیانو

2–   زمان لازم برای یادگیری پیانو
تقویم برای یادگیری پیانو

هیچ مدت زمان مشخص و از قبل تعیین شده ای برای یادگیری پیانو وجود ندارد، بقول معروف دست روی دست بسیار است، یعنی در یاد گرفتن پیانو هیچ سقف مشخصی وجود ندارد و همیشه میتوان بهتر شد و پیشرفت کرد.همواره گنجایش برای نواختن سریعتر، دقیق تر ، زیبا تر و پیچیده تر پیانو برای هنر جویان وجود دارد.

 3–  ممکن است بارها نا امید شوید

شاید اگر مشهور ترین پیانیستهای تاریخ ، مثل بعضی ها بار اول از یادگیری پیانو نا امید میشدند، هیچ پیانیست مشهوری در تاریخ وجود ، نداشت . البته نمیخواهیم در اینجا این مطلب کلیشه ای را تکرار کنیم ، اما شما باید بدانید که این قانون که : نباید ناامید بشوید، در همه جا صادق است.از جمله پیانو.

4– اصولی یاد بگیرید

نُتها ممکن است

اوایل راه با خود بگویید ، نیازی به یاد گرفتن نُت ندارید ، اما یادگیری نُت خوانی ، درست مثل یاد گیری حروف الفباست، ابتدا دشوار است، اما یک عمر میتوانید از منافع آن استفاده کنید.فقط برای چند لحظه تصور کنید که سواد نداشتید، آیا به زحمت اولیه آن نمیارزید؟در پیانو ، مثل خواندن، اگر روش را یاد بگیرید، مانند ماهی گیری خواهید شد که بجای ” ماهی ” ، “ماهیگیری ” را آموخته.پس انتخاب کنید، ماهی یا ماهیگیری؟

5 – سخت نگیرید!

نواختن پیانو در یادگیری پیانو نباید افراط و تفریط کرد، به یاد داشته باشید که شما پیانو مینوازید که لذت ببرید ، نه اینکه با تمرین های بعضاً سخت و انتظارات اغراق آمیز ، خودتانرا عذاب بدهید.گاهی دیده میشود  که افراد، بجای تمرکز بر اینکه هدف نوازندگی ارامش روح و لذت بردن است، خود را دچار افراط درتمرینهای سخت میکنند. مثلا حتما میخواهند با سرعت مترونوم بالا ، یک قطعه را اجرا کنند. خوب است اما گام به گام!

برچسب ها : 

آموزش آنلاین پیانو,تدریس آنلاین پیانو,پیانو در منزل,تدریس حضوری پیانو,پیانو جلسه اول,آموزش پیانو,آموزش آنلاین پیانو,آموزش پیانو به کودکان,

آموزش پیانو

آموزش حرفه ای پیانو از مقدماتی تا پیشرفته